Jóga pro děti a dospělé

Jóga pro děti a dospělé

Od září 2022 otevíráme nové lekce dětské jógy pro holky i pro kluky ve věku 7-9 let.

  • Každou středu od 17.15 do 18 hodin.
  • Posiluje jejich sebevědomí, učí je uvolnění, soustředění, vnímání svého těla a ohleduplnosti k ostatním.
  • Cvičíme formou otevřených hodin, není tedy nutná přihláška do kurzu, ale prosíme o rezervaci místa pro vaše ratolesti v našem rezervačním systému.

Děti od 5 let
Hravou formou rozvíjíme tělesný potenciál malých dětí, aby se pohyb stal nedílnou součástí jejich života.

Formou příběhu, pohádky, říkánky nebo písničky děti zkoušejí pozice z jogy, ale přitom také skotačí, napodobují zvířátka a květiny. cvičíme a skotačíme.
Jednotlivé jógové pozice jsou prováděny dynamicky, bez výdrže a jsou přizpůsobeny právě dětem.
Lekce není ale jen o prvcích jógy, ale i o relaxaci, veselé zábavě a hře a dotyku. Děti velmi vítají lehké masážní dotyky například na záda, chodidla. Jóga pomáhá rozvíjet fyzickou, psychickou i duševní stránku dítěte, srovnat fyzické disbalance (skolioza), trénuje soustředění/ koncentraci, respekt.
Každá lekce trvá 45 minut a lekce se postupně rozvíjejí podle schopnosti dětí.

Pravidla malého jogínka
Než si jdu zacvičit, dojdu si na toaletu. Prázdné břicho je na cvičení lepší než plné.
Před lekcí se trochu napiji, při cvičení ale už nepijeme a nejíme. Pití necháme v šatně.
Cvičíme v ponožkách nebo bosky.

Cvičení jógy dětem přináší radost z pohybu. Pomáhá jim lépe vnímat své tělo a respektovat sebe i své okolí v nesoutěživém prostředí. Živé děti zklidní a naopak klidné děti povzbudí k činnosti. Jóga naučí děti odpočívat a čelit stresovým situacím.

Jóga dětem pomůže najít vnitřní sílu, přináší zklidnění a uvolnění, pomáhá se správným dýcháním, učí soustředění se na sebe samé.

Skrze pružné tělo děti harmonizují svoji mysl. Jóga je čas pro sebe, který pomáhá přes získání stability získat odvahu. Odvahu stát si za svým slovem a za svým cílem.

Jóga pro dospělé

IYENGAR JÓGA

Jóga je označení pro fyzickou, mentální a spirituální disciplínu, která má kořeny ve staré Indii. Jeden z nejpropracovanějších konceptů jógy jsou Patanjaliho Sutry. Patanjali definoval cíl jógy jako zklidnění těkavé mysli (citta vrtti nirodah).

Iyengar Yoga je klasický a tradiční styl jógy nazývaný podle svého zakladatele mistra B.K.S. Iyengara následovníka učení Patanjaliho.

Styl se liší od ostatních, především komerčních stylů jógy, důrazem na detail a precizním provedení asán.

Přirozená logika výuky, založená na skládání pozic do sekvencí, umožňuje správné a fyziologické nastavení kloubů, návaznou svalovou akci a podporuje pokrok v získávání síly, pružnosti a koncentrace.

Iyengar jóga je výjimečná systematičností postupu výuky a především čistotou metody, která se vyvinula z celoživotní každodenní fyzické a spirituální praxe Guruji B.K.S. Iyengara.

Přihlášení na lekce na stránkách www.moveenergy.cz