Kreativita v pohybu

Kreativita v pohybu

Děkujeme za Váš zájem o kurz Kreativita v pohybu. V případě zájmu o přihlášení do kurzu od září 2023 vyplňte zde přihlášku co nejdříve. Ozveme se Vám postupně všem, až v průběhu června, s nabídkou volných míst.

Děkujeme za trpělivost a moc se na Vás těšíme. centrum ZUZKA

———————————————————————————

Kurz je zaměřen na rozvoj jemné motoriky, je určen pro děti od 1 roku.  V případě zájmu kurz končí až předškolní přípravkou dětí. Je částečně inspirován principy Montessorri.

Každá lekce trvající 45 minut je rozdělena do tří částí:

Společná část

Zde se postupně seznamujeme a učíme se tvary, barvy, základní čísla, zvířata a další symboly. Učíme se zde ale i trpělivosti, ohleduplnosti ke kamarádům, dát si přednost, počkat v řadě, být opatrný na ostatní a mnoho dalšího.

Samostatná část

Rozložíme si na zem koberečky, na ně vyndáme pomůcky přesně určené pro rozvoj jemné motoriky podle věku a schopností dětí. Pomůcky se v jednom kurzu opakují, pouze část z nich je obměňována.

Děti opakovaným používáním pomůcek získávají důvěru v sebe a své schopnosti, získávají mnohem větší zručnost, než jakou mají při práci s pomůckou poprvé. Co je jeden týden vůbec nezaujme, nenutíme, protože to samé upoutá jejich zájem třeba příště.

Výroba vlastního obrázku

Děti mají radost, že si něco “nesou domů”. Postupně trénujeme s dětmi umět se posadit ke stolečku, vybarvit, případně nalepit obrázek.

Ve spolupráci s maminkou nebo doprovodem postupně trénujeme s dětmi model práce u stolečku, trénujeme soustředění, správný úchop tužky, lepidla, nůžek, postupně přidáme práci s barvami, štětcem, nůžkami, modelínou.

Pokud se děti naučí pracovat u stolečku s pracovními pomůckami, které na stolek patří, nebudou potom stříhat, barvit a malovat tzv. „kde nemají  a po čem nemají”.

Kreativita v pohybu je mimo jiné i vhodný nácvik na školku. 🙂

Informace o kurzu

Kreativita v pohybu trvá vždy jedno pololetí, tedy od září do konce ledna, a poté od února do června.

Cena kurzu je 140 Kč x počet lekcí připadající na dané období (náhrady řešíme pomocí elektronického systému pro objednání náhrad).

Doporučujeme obléct pohodlné oblečení pro Vás i děti, klidně tepláčky a starší tričko, je to práce převážně na zemi a tvoření někdy i s barvami a vždy s lepidlem. Dále obuv pro děti, pití.

Na kroužky a jiné aktivity určené přesným časem začátku choďte prosím vždy minimálně 5 minut před zahájením, ať lekce může začít včas. 

Převlékněte se v šatně a čekejte prosím do skončení předchozí lekce na výzvu cvičitelky, že můžete přejít do tělocvičny. 

s sebou: pohodlné oblečení (legíny, triko kr.rukáv popřípadě sukýnka – možnost zapůjčení), dále pití, pevnou obuv ( bačkory, protiskluzové ponožky, kecky)

Jak se přihlásit?

V případě Vašeho zájmu prosím vyplňte následující formulář. Následně se Vám ozveme s nabídkou termínů. Přihlášku vyplňte prosím co nejdříve. Těšíme se na Vás 🙂

Všechny Vaše případné dotazy rádi zodpovíme na emailu kreativitavpohybu@seznam.cz.